Uhu Lekesi Çıkarma

Giysideki uhu lekesi nasıl çıkar?

Uhu Lekesi Uhu Lekesi Çıkarma

Giysideki uhu lekesi nasıl çıkar? Halıdaki yapıştırıcıyı halıdan çıkartabilmeniz için ilk olarak yapıştırıcının donmasını sağlayınız. Kredi kartı gibi plastik bir malzeme yada halıyı kesmeyecek şekilde bıçak yardımıyla halıdan yapıştırıcıyı kazıyınız.

Elektrik süpürgesi yardımıyla kırıntıları süpürün. Baskı uygulamadan zımpara yardımıyla yapıştırıcıyı halıdan çıkartınız. Bu işlem sonucunda yapıştırıcı çıkmaz ise yarım bardak su , çeyrek bardak sıvı bulaşık deterjanı karışımını halıya çok fazla bastırmadan ovalayarak çıkartmayı deneyiniz. Halı yıkama firmalarında bulunan halı cinsine ve lekeye özel leke çıkartıcılarla %95 uhu ve Japon yapıştırıcısı lekesinin çıkartılabilmesi sağlanmaktadır.

Daha Zorlu Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

  • Eğer yukarıdaki işlemler sonucunda uhu lekesi çıkmazsa, 2 yemek kaşığı amonyak esaslı temizleyiciyi 1 bardak ılık suyla karıştırın,
  • Önceki uygulamada olduğu gibi karışımı emdirdiğiniz bez veya kağıt havluyu giysinin uhu lekesi olan bölümünde tamponlayın.
  • Daha sonra giysideki uhu lekesi için müdahale ettiğiniz bölümü durulayın,
  • Son olarak kurutma makinesi kullanmadan giysinin kurumasını sağlayın.

Yukarıdaki uygulamalardan sonra uhu lekesi için istenen sonuç elde edilemezse Lila Halı Yıkama’nın temizleme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Önemli Not :

Giysideki uhu lekesi nasıl çıkar? Halıdan leke çıkartma profesyonellerin işidir. Ve en önemli olanda ilk müdahaledir. Siz ilk müdahale hakkını bize vermeyip kendiniz çıkartmaya çalışırsanız bizim işimizi zorlaştırmış belki de imkansız hale getirmiş olabilirsiniz. Hatta lekeyi çıkartayım derken halının rengini sarartabilir, lekeyi yayabilir ve çıkması imkansız hale getirmiş olabilirsiniz.

Yapılması gereken en önemli işlem beyaz havlu yada havlu peçete ile halıya tampon yapılıp halıdaki fazlalığın emilimini sağlamak ve bizim gibi profesyonel halı yıkama firmalarına halınızı teslim etmektir. İnternet sitelerinde yazan ve kimin hangi firmanın yazdığı dahi belli olmayan tuz ,mısır nişastası ,kolonya , çamaşır sodası , şampuan köpüğü, sirke , gliserin gibi malzemeleri kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Leke çıkartmada bu malzemeler kullanılsa da hangi halıya, hangi ölçüde verileceğini bilemeyeceğinizden halıya zarar verme olasılığınız büyük ihtimaldir. Piyasada bulunan genel leke çıkartıcılar veya  lekeye özel leke çıkartıcılara itibar etmeyiniz bunlarda hangi halıya ne kadar verilebileceğini bilemeyeceğinizden halıya zarar verebilirsiniz. Nasıl ki aynı yöntemle bir halıdan leke çıkabiliyorken ,aynı yöntemle başka bir halıya zarar verebilirsiniz. Bizim burada belirttiğimiz yöntemler tamamen tavsiye niteliğinde olup bütün sorumluluğu size aittir. Ve yine bilmeniz gerekir ki bu yöntemlerin hiç biri yün halılara uygulanmaz.

Lila Halı Yıkama leke çıkarma yöntemleri:

Leke çıkarma işlemi kimi zaman çok zordur. Leke çıkarma tekniklerinden biri olan Uhu Lekesi Çıkarma‘nın yanında Lila Halı Yıkama olarak verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz: