Ketçap Lekesi Çıkarma

Ketçap Lekesi Çıkarma

Ketçap Lekesi  Ketçap Lekesi Çıkarma

Öncelikle ketçap çıkarma işleminin riskli olduğunu bilmenizi isterim. Bir tatlı kaşığı amonyağı su bardağına koyup üstünü suyla tamamlayınız. Ketçap lekesinin üstüne tampon yapınız. Fazla bastırmadan dairesel hareketlerle lekenin çıkmasını sağlayınız.  Halı yıkama firmalarında bulunan halı cinsine ve lekeye özel leke çıkarıcılar ile %90 halıdan ketçap lekesinin çıkartılabilmesi sağlanmaktadır.

Önemli Not :

Halıdan leke çıkartma profesyonellerin işidir. Ve en önemli olanda ilk müdahaledir. Siz ilk müdahale hakkını bize vermeyip kendiniz çıkartmaya çalışırsanız bizim işimizi zorlaştırmış belki de imkansız hale getirmiş olabilirsiniz. Hatta lekeyi çıkartayım derken halının rengini sarartabilir, lekeyi yayabilir ve çıkması imkansız hale getirmiş olabilirsiniz.

Yapılması gereken en önemli işlem beyaz havlu yada havlu peçete ile halıya tampon yapılıp halıdaki fazlalığın emilimini sağlamak ve bizim gibi profesyonel halı yıkama firmalarına halınızı teslim etmektir. İnternet sitelerinde yazan ve kimin hangi firmanın yazdığı dahi belli olmayan tuz ,mısır nişastası ,kolonya , çamaşır sodası , şampuan köpüğü, sirke , gliserin gibi malzemeleri kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Leke çıkartmada bu malzemeler kullanılsa da hangi halıya, hangi ölçüde verileceğini bilemeyeceğinizden halıya zarar verme olasılığınız büyük ihtimaldir. Piyasada bulunan genel leke çıkarıcılar veya  lekeye özel leke çıkartıcılara itibar etmeyiniz bunlarda hangi halıya ne kadar verilebileceğini bilemeyeceğinizden halıya zarar verebilirsiniz. Nasıl ki aynı yöntemle bir halıdan leke çıkabiliyorken ,aynı yöntemle başka bir halıya zarar verebilirsiniz. Bizim burada belirttiğimiz yöntemler tamamen tavsiye niteliğinde olup bütün sorumluluğu size aittir. Ve yine bilmeniz gerekir ki bu yöntemlerin hiç biri yün halılara uygulanmaz.

Lila Halı Yıkama olarak verdiğimiz hizmetlerin yanında diğer leke çıkarma yöntemlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Leke çıkarma işlemi kimi zaman çok zordur. Leke çıkarma tekniklerinden biri olan Ketçap Lekesi Çıkarma‘ın yanında Lila Halı Yıkama olarak verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz: