Sigara Yanığı Çıkarma

Sigara Yanığı Çıkarma

Sigara  YanığıSigara Yanığı Çıkarma

Sigara yanığı çıkarma sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Lila halı yıkama olarak, halıdaki sigara yanığı çıkarmak mümkün mü? ye cevabı aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Sigara yanığını çıkarmak için:

Yanan yüzeye birkaç damla su damlatınız. Bu işlemi uygularken dikkat etmeniz gereken nokta zımparayı bastırmadan paralel şekilde değil de dairesel olarak kullanmak. Zımpara uygularken çıkan parçaları elektrik süpürgesi yardımı ile alın. Zımpara işlemi ile çıkmayan parçaları ise makas yardımı ile kesin. Bu adımları uyguladıktan sonra halıda homojen bir görüntü bırakmak için zımparalanan alanı geniş dişli tarak ile tarayın. Yaptıklarınıza rağmen hala halı üzerinde yanık izi varsa eczanelerden temin edebileceğiniz oksijenli suyu yumuşak bir bez ya da fırça yardımı ile lekeler çıkana kadar sert bir biçimde halıya uygulayın. Leke çıktıktan sonra oksijenli su uyguladığınız bölgeyi normal su ile durulayın. Yanığın çıktığını göreceksiniz.

Önemli Not :

Sigara yanığı çıkarma nasıl yapılır? Halıdan leke çıkartma profesyonellerin işidir. Ve en önemli olanda ilk müdahaledir. Siz ilk müdahale hakkını bize vermeyip kendiniz çıkartmaya çalışırsanız bizim işimizi zorlaştırmış belki de imkansız hale getirmiş olabilirsiniz. Hatta lekeyi çıkartayım derken halının rengini sarartabilir, lekeyi yayabilir ve çıkması imkansız hale getirmiş olabilirsiniz.

Yapılması gereken en önemli işlem beyaz havlu yada havlu peçete ile halıya tampon yapılıp halıdaki fazlalığın emilimini sağlamak ve bizim gibi profesyonel halı yıkama firmalarına halınızı teslim etmektir. İnternet sitelerinde yazan ve kimin hangi firmanın yazdığı dahi belli olmayan tuz ,mısır nişastası ,kolonya , çamaşır sodası , şampuan köpüğü, sirke , gliserin gibi malzemeleri kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Leke çıkartmada bu malzemeler kullanılsa da hangi halıya, hangi ölçüde verileceğini bilemeyeceğinizden halıya zarar verme olasılığınız büyük ihtimaldir. Piyasada bulunan genel leke çıkartıcılar veya  lekeye özel leke çıkartıcılara itibar etmeyiniz bunlarda hangi halıya ne kadar verilebileceğini bilemeyeceğinizden halıya zarar verebilirsiniz. Nasıl ki aynı yöntemle bir halıdan leke çıkabiliyorken ,aynı yöntemle başka bir halıya zarar verebilirsiniz. Bizim burada belirttiğimiz yöntemler tamamen tavsiye niteliğinde olup bütün sorumluluğu size aittir. Ve yine bilmeniz gerekir ki bu yöntemlerin hiç biri yün halılara uygulanmaz.

Lila Halı Yıkama olarak verdiğimiz hizmetlerin yanında diğer leke çıkarma yöntemlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Leke çıkarma işlemi kimi zaman çok zordur. Leke çıkarma tekniklerinden biri olan Sigara Yanığı Çıkarma‘nın yanında Lila Halı Yıkama olarak verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz: